Wynagrodzenie zasadnicze to w zasadzie najbardziej istotna część naszej pensji. Kiedy niestety nie zostanie ona nam przyznana? Czy w ogóle taka sytuacja jest możliwa? Oczywiście, że tak. Są nawet dwie sytuacje, kiedy wynagrodzenie zasadnicze nam przepada.

Szkolenia z prawa i kodeksu pracy

Zanim jednak przejdziemy do omówienia powyższego przypadku utraty wynagrodzenia zasadniczego, warto podkreślić, że istnieje dość sporo różnego rodzaju dokumentów, które bardzo dokładnie odnoszą się do pracy.

Jest to między innymi prawo pracy i kodeks pracy. Zdecydowanie warto zainwestować w
prawo pracy szkolenie Warszawa oraz w kodeks pracy szkolenia. Dzięki nim jako pracownicy będziemy mieć wiedzę, co może wykonać pracodawca i np. będziemy wiedzieć dokładnie, kiedy rzeczywiście może on nam zabrać część wynagrodzenia, a kiedy taka sytuacja w ogóle nie może mieć nawet miejsca – nie damy się dzięki temu oszukać.

Warto jeszcze zainwestować w wynagrodzenie pracowników szkolenie – ono z kolei pomoże nam zapoznać się ze wszystkimi przepisami i prawami dotyczącymi bezpośrednio lub pośrednio kwestii wynagrodzeń. Do tego trzeba jeszcze dodać, że istotne z punktu widzenia pracodawcy, mogą być także ceny transferowe szkolenie Warszawa oraz zfśs szkolenie.

Kiedy można zabrać wynagrodzenie zasadnicze?

Wróćmy jednak do bardziej podstawowej kwestii, a mianowicie do tego, kiedy takie wynagrodzenie zasadnicze może zostać zabrane. Otóż przede wszystkim wówczas, kiedy praca nie została wykonana lub została wykonana w wadliwy sposób.

Przy tym wszystkim jednak trzeba wspomnieć o sytuacji, w której pracownik był w gotowości do jej wykonania, jednak nie mógł jej wykonać z przyczyn zupełnie niezależnych od niego – wówczas przysługuje mu wynagrodzenie. Kiedy możemy mieć do czynienia z taką sytuacją?

Przykładowo, gdy stolarze mieli dzisiaj wykonać komplet mebli, ale dostawca nie dowiózł drewna. Wówczas to nie jest wina pracownika, że nie miał jak pracować. Wynagrodzenie zasadnicze nie jest także wypłacane w przypadku wzięcia urlopu bezpłatnego.